NCV8114ASN165T1G
Part Number:
NCV8114ASN165T1G
Description:
IC REG LINEAR 1.65V 300MA 5TSOP
Control Features :
Enable
Current - Output :
300mA
Current - Quiescent (Iq) :
95 µA
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
PSRR :
75dB (1kHz)
Supplier Device Package :
5-TSOP
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
1.65V