ADP7118ACPZN3.3-R7
Part Number:
ADP7118ACPZN3.3-R7
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 200MA 6LFCSP
Control Features :
Enable, Soft Start
Current - Output :
200mA
Current - Quiescent (Iq) :
140 µA
Current - Supply (Max) :
320 µA
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
6-UDFN Exposed Pad, CSP
Product Status :
Active
Protection Features :
Over Current, Over Temperature
PSRR :
88dB ~ 50dB (10kHz ~ 1MHz)
Supplier Device Package :
6-LFCSP-UD (2x2)
Voltage - Input (Max) :
20V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.3V
Voltage Dropout (Max) :
0.42V @ 200mA