SI82390AB-AS1
Manufacturer:
Skyworks Solutions, Inc.
Part Number:
SI82390AB-AS1
Category:
Isolators - Gate Drivers
Description:
AUTOMOTIVE 2.5 KV 6V UVLO DUAL I
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Category :
Isolators - Gate Drivers
Approval Agency :
CQC, CSA, UL, VDE
Common Mode Transient Immunity (Min) :
35kV/µs
Current - DC Forward (If) (Max) :
Current - Output High, Low :
2A, 4A
Current - Peak Output :
4A
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Channels :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Product Status :
Active
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) :
Pulse Width Distortion (Max) :
5.6ns
Rise / Fall Time (Typ) :
12ns, 12ns (Max)
Supplier Device Package :
16-SOIC
Technology :
Capacitive Coupling
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
Voltage - Isolation :
2500Vrms
Voltage - Output Supply :
6.5V ~ 24V