ACPL-M484-500E
Manufacturer:
Broadcom
Part Number:
ACPL-M484-500E
Category:
Logic Output Optoisolators
Description:
OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 5SO
Manufacturer :
Broadcom
Category :
Logic Output Optoisolators
Common Mode Transient Immunity (Min) :
30kV/µs
Current - DC Forward (If) (Max) :
10mA
Current - Output / Channel :
50 mA
Data Rate :
Input Type :
DC
Inputs - Side 1/Side 2 :
1/0
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Channels :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Output Type :
Push-Pull, Totem Pole
Package / Case :
6-SOIC (0.173", 4.40mm Width), 5 Leads
Product Status :
Active
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) :
120ns, 150ns
Rise / Fall Time (Typ) :
6ns, 6ns
Supplier Device Package :
5-SO
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
1.5V
Voltage - Isolation :
3750Vrms
Voltage - Supply :
4.5V ~ 30V