ACNV4506-300E
Manufacturer:
Broadcom
Part Number:
ACNV4506-300E
Category:
Logic Output Optoisolators
Description:
OPTOISO 7.5KV OPEN COLL 10DIP GW
Manufacturer :
Broadcom
Category :
Logic Output Optoisolators
Common Mode Transient Immunity (Min) :
30kV/µs
Current - DC Forward (If) (Max) :
25mA
Current - Output / Channel :
15 mA
Data Rate :
Input Type :
DC
Inputs - Side 1/Side 2 :
1/0
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Channels :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Output Type :
Open Collector, Schottky Clamped
Package / Case :
10-SMD, Gull Wing
Product Status :
Active
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) :
550ns, 400ns
Rise / Fall Time (Typ) :
Supplier Device Package :
10-DIP Gull Wing
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
1.5V
Voltage - Isolation :
7500Vrms
Voltage - Supply :
4.5V ~ 30V