HCPL-063N-500E
Part Number:
HCPL-063N-500E
Common Mode Transient Immunity (Min) :
15kV/µs
Current - DC Forward (If) (Max) :
10mA
Current - Output / Channel :
50 mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Rise / Fall Time (Typ) :
42ns, 12ns
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
1.3V
Voltage - Supply :
4.5V ~ 5.5V