HCPL-2200-000E
Part Number:
HCPL-2200-000E
Description:
OPTOISO 3.75KV TRI-STATE 8DIP
Common Mode Transient Immunity (Min) :
1kV/µs
Current - DC Forward (If) (Max) :
10mA
Current - Output / Channel :
25 mA
Data Rate :
2.5MBd
Inputs - Side 1/Side 2 :
1/0
Mounting Type :
Through Hole
Number of Channels :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output Type :
Tri-State
Package / Case :
8-DIP (0.300", 7.62mm)
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) :
300ns, 300ns
Rise / Fall Time (Typ) :
55ns, 15ns
Supplier Device Package :
8-DIP
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
1.5V
Voltage - Supply :
4.5V ~ 20V