H11A1-X009T
Manufacturer:
Vishay Semiconductor - Opto Division
Part Number:
H11A1-X009T
Category:
Transistor, Photovoltaic Output Optoisolators
Description:
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6SMD
Manufacturer :
Category :
Current - DC Forward (If) (Max) :
60 mA
Current - Output / Channel :
50mA
Current Transfer Ratio (Max) :
Current Transfer Ratio (Min) :
50% @ 10mA
Input Type :
DC
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Channels :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Output Type :
Transistor with Base
Package / Case :
6-SMD, Gull Wing
Product Status :
Active
Rise / Fall Time (Typ) :
Supplier Device Package :
6-SMD
Turn On / Turn Off Time (Typ) :
3µs, 3µs
Vce Saturation (Max) :
400mV
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
1.1V
Voltage - Isolation :
5300Vrms
Voltage - Output (Max) :
70V