CRF06-42V-500 RF Capacitor kit
Manufacturer:
Analog Technologies
Part Number:
CRF06-42V-500 RF Capacitor kit
Category:
Capacitor Kits
Description:
42 values-0603 size-500pcs/value
In Stock:
5
Manufacturer :
Analog Technologies
Category :
Capacitor Kits
Applications :
Capacitance Range :
0.5pF ~ 1000pF
Features :
Kit Type :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Packages Included :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Quantity :
500 Pieces (Assorted Per Value)
Tolerance :
±0.25pF, ±0.5pF, ±5%, ±10%
Voltage - Rated :
50V