EXT-VOLTSHBC120-101KITI3ROHS
Manufacturer:
EXXELIA Temex
Part Number:
EXT-VOLTSHBC120-101KITI3ROHS
Category:
Capacitor Kits
Description:
CAP KIT CERAMIC 12PF-100PF 120PC
Manufacturer :
EXXELIA Temex
Category :
Capacitor Kits
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Capacitance Range :
12pF ~ 100pF
Features :
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Non-Magnetic
Kit Type :
Ceramic
Mounting Type :
Packages Included :
1111 (2828 Metric)
Product Status :
Active
Quantity :
120 Pieces (12 Values - 10 Each)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
1500V (1.5kV)