CRF12-35V-50 RF Capacitor kit
Manufacturer:
Analog Technologies
Part Number:
CRF12-35V-50 RF Capacitor kit
Category:
Capacitor Kits
Description:
35 values-1206 size-50pcs/value
In Stock:
2
Manufacturer :
Analog Technologies
Category :
Capacitor Kits
Applications :
Capacitance Range :
1.5pF ~ 1000pF
Features :
Kit Type :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Packages Included :
1206 (3216 Metric)
Product Status :
Active
Quantity :
50 Pieces (Assorted Per Value)
Tolerance :
±0.25pF, ±0.5pF, ±5%
Voltage - Rated :
50V