B30C-500-595-RD
Manufacturer:
Brady Corporation
Part Number:
B30C-500-595-RD
Category:
Labels, Stickers, Decals - Blank
Description:
LABEL 0.5" W X 100' L RED
In Stock:
2
Manufacturer :
Brady Corporation
Category :
Applications :
Industrial Applications
Color - Background :
Red
Diameter - Label :
For Use With/Related Products :
Label Size :
Label Type :
Die Cut
Length :
100' (30.5m)
Location :
Outdoor
Material :
Material - Body :
Vinyl
Printer Name :
BBP®30, BBP®31, BBP®33, BBP®35, BBP®37 Label Printers, i3300, S3000, S3100 Brady Printer
Product Status :
Active
Width :
0.500" (12.70mm)