A301-600-F6
Manufacturer:
MEAN WELL
Part Number:
A301-600-F6
Category:
DC to AC (Power) Inverters
Description:
DC/AC Inverter
Manufacturer :
MEAN WELL
Category :
DC to AC (Power) Inverters
AC Outlets :
1
Connector - AC Output :
Connector - Voltage Input :
Terminals
Features :
Power - Output Continuous :
600 W
Power - Output Surge :
1200 kW
Product Status :
Active
Region Utilized :
United Kingdom
Remote Capability :
No
Size :
8.27" L x 6.81" W x 2.56" H (210.0mm x 173.0mm x 65.0mm)
Type :
Inverter
Voltage - Input :
12VDC
Voltage - Output :
230VAC