PV3000HF
Manufacturer:
Tripp Lite by Eaton
Part Number:
PV3000HF
Category:
DC to AC (Power) Inverters
Description:
MOTORS & SOLENIODS
Manufacturer :
Tripp Lite by Eaton
Category :
DC to AC (Power) Inverters
AC Outlets :
4
Connector - AC Output :
IEC 320-C13
Connector - Voltage Input :
Terminals
Features :
Auto Power Transfer for UPS Mode, Battery Charger
Power - Output Continuous :
3000 W
Power - Output Surge :
6000 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Remote Capability :
Yes
Size :
Type :
Inverter
Voltage - Input :
12VDC
Voltage - Output :
120V