PDUMVR30HVNET
Part Number:
PDUMVR30HVNET
Description:
PDU SWITCHED 208V 240V 30A 4 C19
AC Outlets :
24
Approval Agency :
NOM, UL
Connector - AC Input :
NEMA L6-30P
Connector - AC Output :
IEC 320-C13 (20), C19 (4)
Current - Max :
30A
Energy :
Features :
Load Meter
Overload Protection :
Circuit Breaker(s)
Product Status :
Obsolete
Voltage - Input :
208V, 240V