PDUNVR30HVLX
Manufacturer:
Tripp Lite by Eaton
Part Number:
PDUNVR30HVLX
Category:
Power Distribution, Surge Protectors
Description:
5.8KW SINGLE-PHASE MONITORED PER
Manufacturer :
Tripp Lite by Eaton
Category :
AC Outlets :
24
Approval Agency :
CSA, FCC, NOM, UL
Connector - AC Input :
NEMA L6-30P
Connector - AC Output :
IEC 320-C13 (20), C19 (4)
Cord Length :
10' (3.05m)
Current - Max :
30A
Energy :
Features :
Ethernet Control and Monitor Interface, Load Meter, Programmable Alerts
Housing Material :
Media Lines Protected :
RJ45
Mounting Type :
Rack, Vertical
Overload Protection :
Circuit Breaker(s)
Product Status :
Active
Region Utilized :
North America
Type :
PDU, Surge Protector
Voltage - Input :
208V, 230V