PDUMH30HVATNET
Manufacturer:
Tripp Lite by Eaton
Part Number:
PDUMH30HVATNET
Category:
Power Distribution, Surge Protectors
Description:
PDU SWITCHED ATS 208V 240V 30A
Manufacturer :
Tripp Lite by Eaton
Category :
AC Outlets :
19
Approval Agency :
NOM, UL
Connector - AC Input :
NEMA L6-30P (2)
Connector - AC Output :
IEC 320-C13 (16), C19 (2), NEMA L6-30R
Cord Length :
Current - Max :
30A
Energy :
Features :
Load Meter
Housing Material :
Steel
Media Lines Protected :
Mounting Type :
Rack, Horizontal
Overload Protection :
Circuit Breaker(s)
Product Status :
Active
Region Utilized :
North America
Type :
PDU (Power Distribution Unit)
Voltage - Input :
120V