PDUMV30NETLX
Part Number:
PDUMV30NETLX
Description:
PDU SWITCHED 2.9KW 120V 24 5-15/
AC Outlets :
24
Approval Agency :
NOM, UL
Connector - AC Input :
NEMA L5-30P
Connector - AC Output :
NEMA 5-20R
Current - Max :
30A
Energy :
Features :
Ethernet Control and Monitor Interface for Individual Outlets, Programmable Alerts, Load Meter
Overload Protection :
Circuit Breaker(s)
Product Status :
Active
Voltage - Input :
100V, 120V, 127V