PDUMV20NETLX
Part Number:
PDUMV20NETLX
Description:
PDU SWITCHED 1.9KW 120V 24 5-15/
AC Outlets :
24
Approval Agency :
NOM, UL
Connector - AC Input :
NEMA 5-20P, NEMA L5-20P
Connector - AC Output :
NEMA 5-20R
Current - Max :
20A
Energy :
Features :
Ethernet Control and Monitor Interface for Individual Outlets, Programmable Alerts, Load Meter
Overload Protection :
None
Product Status :
Active
Voltage - Input :
100V, 120V, 127V