PDUMV20HVNET2LX
Part Number:
PDUMV20HVNET2LX
Description:
PDU SWITCHED 208/230V 20A 7 C13
AC Outlets :
8
Approval Agency :
CE, NOM, UL
Connector - AC Input :
IEC 320-C20, NEMA L6-20P
Connector - AC Output :
IEC 320-C13 (7), C19
Current - Max :
20A
Energy :
Features :
Ethernet Control and Monitor Interface for Individual Outlets, Programmable Alerts, Load Meter
Overload Protection :
None
Product Status :
Active
Voltage - Input :
208V, 230V