PDUMNV30HV2LX
Part Number:
PDUMNV30HV2LX
Description:
PDU MONITORED 208/240V 30A 36 C1
AC Outlets :
42
Approval Agency :
NOM, UL
Connector - AC Input :
NEMA L6-30P
Connector - AC Output :
IEC 320-C13 (36), C19 (6)
Current - Max :
30A
Overload Protection :
Circuit Breaker(s)
Voltage - Input :
200V, 208V, 240V