PDUMNV30LX
Part Number:
PDUMNV30LX
Description:
PDU MONITORED 2.9KW 120V 24 5-15
AC Outlets :
24
Approval Agency :
NOM, UL
Connector - AC Input :
NEMA L5-30P
Connector - AC Output :
NEMA 5-20R
Current - Max :
30A
Overload Protection :
Circuit Breaker(s)
Voltage - Input :
100V, 120V, 127V