PDUMVR30HVNETLX
Part Number:
PDUMVR30HVNETLX
Description:
5/5.8KW SINGLE-PHASE SWITCHED PD
AC Outlets :
24
Approval Agency :
NOM, UL
Connector - AC Input :
NEMA L6-30P
Connector - AC Output :
IEC 320-C13 (20), C19 (4)
Current - Max :
30A
Energy :
Features :
Ethernet Control and Monitor Interface for Individual Outlets, Programmable Alerts, Load Meter
Overload Protection :
Circuit Breaker(s)
Region Utilized :
North America
Voltage - Input :
200V, 208V, 240V