PDUMV20HV
Manufacturer:
Tripp Lite by Eaton
Part Number:
PDUMV20HV
Category:
Power Distribution, Surge Protectors
Description:
PDU METERED 208V-240V 20A 6 C19
In Stock:
1
Manufacturer :
Tripp Lite by Eaton
Category :
AC Outlets :
38
Approval Agency :
CE, NOM, UL
Connector - AC Input :
NEMA L6-20P
Connector - AC Output :
IEC 320-C13 (32), C19 (6)
Cord Length :
10' (3.05m)
Current - Max :
20A
Energy :
Features :
Load Meter
Housing Material :
Aluminum
Media Lines Protected :
Mounting Type :
Rack, Vertical
Overload Protection :
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Type :
PDU (Power Distribution Unit)
Voltage - Input :
200 ~ 240V