PDUMV30HV
Part Number:
PDUMV30HV
Description:
PDU METERED 208V 240V 30A 6 C19
In Stock:
3
AC Outlets :
30
Approval Agency :
NOM, UL
Connector - AC Input :
NEMA L6-30P
Connector - AC Output :
IEC 320-C13 (24), C19 (6)
Current - Max :
30A
Energy :
Features :
Load Meter
Housing Material :
Aluminum
Overload Protection :
Circuit Breaker(s)
Region Utilized :
North America
Voltage - Input :
208V, 240V