S3M15K2B
Manufacturer:
Tripp Lite by Eaton
Part Number:
S3M15K2B
Category:
Uninterruptible Power Supply (UPS) Systems
Description:
3-PHASE 208/220/120/127V 15KVA/K
Manufacturer :
Tripp Lite by Eaton
Category :
AC Outlets :
Applications :
Network, 3-Phase
Approval Agency :
CSA, FCC, UL
Backup Time - Max Load :
6 minutes
Cord Length :
Form :
Tower
Height :
34.170" (867.92mm)
Input Connector :
Hardwired
Media Lines Protected :
RS-232
Output Connector :
Power - Rated :
15kVA / 15kW
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
35.430" L x 9.840" W (899.92mm x 249.94mm)
Type :
Online (Double Conversion)
Voltage - Input :
120V, 208V (3-Phase), 127V, 220V (3-Phase)
Voltage - Output :