SVX30KM1P2B
Manufacturer:
Tripp Lite by Eaton
Part Number:
SVX30KM1P2B
Category:
Uninterruptible Power Supply (UPS) Systems
Description:
SMARTONLINE SVX SERIES 30KVA 400
Manufacturer :
Tripp Lite by Eaton
Category :
AC Outlets :
Applications :
General Purpose, Industrial Control
Approval Agency :
CE
Backup Time - Max Load :
4.7 minutes
Cord Length :
Form :
Tower
Height :
79.134" (2010.00mm)
Input Connector :
Hardwired
Media Lines Protected :
Output Connector :
Hardwired
Power - Rated :
30kVA / 30kW
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
43.307" L x 23.622" W (1100.00mm x 600.00mm)
Type :
Online (Double Conversion)
Voltage - Input :
220V, 230V, 240V (3-Phase)
Voltage - Output :
220V, 230V, 240V (3-Phase)