VEU220M2DTR-1316S
Part Number:
VEU220M2DTR-1316S
Description:
CAPACITOR, ELECTROLYTIC, 200V, 2
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Height - Seated (Max) :
0.650" (16.50mm)
Lifetime @ Temp. :
5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Ripple Current @ High Frequency :
147 mA @ 10 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
105 mA @ 120 Hz
Size / Dimension :
0.492" Dia (12.50mm)
Surface Mount Land Size :
0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
200 V