LSG681M2W---4045S
Part Number:
LSG681M2W---4045S
Description:
CAPACITOR, ELECTROLYTIC, 450V, 6
Capacitance :
680 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
293mOhm @ 120Hz
Height - Seated (Max) :
1.850" (47.00mm)
Impedance :
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature :
-25°C ~ 105°C
Ripple Current @ High Frequency :
3.3319 A @ 10 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
2.33 A @ 120 Hz
Size / Dimension :
1.575" Dia (40.00mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
450 V