B65651T0400A048
Part Number:
B65651T0400A048
Description:
FERRITE CORE P 400NH N48 2PCS
In Stock:
684
Core Factor (ΣI/A) mm⁻¹ :
0.6
Core Type :
P (Pot Core)
Diameter :
0.724" (18.40mm)
Effective Area (Ae) mm² :
43
Effective Length (le) mm :
25.9
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ :
1114
Effective Permeability (µe) :
192
Height :
0.209" (5.30mm)
Inductance Factor (Al) :
400 nH
Material :
N48
Supplier Device Package :
P 18 x 11
Tolerance :
±3%