SQF-S25V4-240G-SCE
Part Number:
SQF-S25V4-240G-SCE
Description:
SQF 2.5" SATA SSD OPAL 840 240G
Form Factor :
2.5"
Memory Size :
240GB
Memory Type :
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (TLC)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Active
Size / Dimension :
100.00mm x 69.85mm x 7.00mm
Speed - Read :
559.1MB/s
Speed - Write :
326.8MB/s
Type :
SATA III
Voltage - Supply :
5V