APM2T42SM22016GTN-4ETW
Part Number:
APM2T42SM22016GTN-4ETW
Description:
SSD 16GB M.2 SLC SATA III 3.3V
Current - Max :
265mA
Memory Size :
16GB
Memory Type :
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (SLC)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Active
Size / Dimension :
42.00mm x 22.00mm x 3.60mm
Speed - Read :
65MB/s
Speed - Write :
60MB/s
Voltage - Supply :
3.3V