SQF-S25V8-960G-VCC
Part Number:
SQF-S25V8-960G-VCC
Description:
SSD 960GB 2.5" TLC SATA 5V
Form Factor :
2.5"
Memory Size :
960GB
Memory Type :
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (TLC)
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
100.00mm x 69.85mm x 7.00mm
Speed - Read :
560.2MB/s
Speed - Write :
533.5MB/s
Type :
SATA
Voltage - Supply :
5V