APM2T42SM22016GFN-4FTMW
Part Number:
APM2T42SM22016GFN-4FTMW
Description:
SSD 16GB M.2 MLC SATA III 3.3V
Current - Max :
240mA
Memory Size :
16GB
Memory Type :
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (MLC)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
42.00mm x 22.00mm x 3.50mm
Speed - Read :
215MB/s
Speed - Write :
50MB/s
Voltage - Supply :
3.3V