APM2T42P100016GAN-ITW
Part Number:
APM2T42P100016GAN-ITW
Description:
SSD 16GB M.2 SLC SATA III 3.3V
Current - Max :
320mA (Typ)
Memory Size :
16GB
Memory Type :
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (SLC)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
42.00mm x 22.00mm x 3.65mm
Speed - Read :
500MB/s
Speed - Write :
145MB/s
Voltage - Supply :
3.3V