AP-FD25C22E0016GS-3T
Manufacturer:
Apacer
Part Number:
AP-FD25C22E0016GS-3T
Category:
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
Description:
SSD 16GB 2.5" SLC ATA 5V
Manufacturer :
Apacer
Category :
Current - Max :
240mA (Typ)
Form Factor :
2.5"
Memory Size :
16GB
Memory Type :
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (SLC)
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
100.00mm x 69.90mm x 9.30mm
Speed - Read :
100MB/s
Speed - Write :
95MB/s
Type :
ATA
Voltage - Supply :
5V