APM2T60P200128GAN-HTM1
Part Number:
APM2T60P200128GAN-HTM1
Description:
SSD 128GB M.2 MLC SATA III 3.3V
Current - Max :
455mA (Typ)
Memory Size :
128GB
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Size / Dimension :
60.00mm x 22.00mm x 3.65mm
Speed - Read :
450MB/s
Speed - Write :
165MB/s
Voltage - Supply :
3.3V