APM2T60P200032GAN-7TMW
Part Number:
APM2T60P200032GAN-7TMW
Description:
SSD 32GB M.2 MLC SATA III 3.3V
Current - Max :
480mA (Typ)
Memory Size :
32GB
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Size / Dimension :
60.00mm x 22.00mm x 3.65mm
Speed - Read :
510MB/s
Speed - Write :
180MB/s
Voltage - Supply :
3.3V