APS18A7A064G-6ATM1GWL
Manufacturer:
Apacer
Part Number:
APS18A7A064G-6ATM1GWL
Category:
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
Description:
SSD 64GB 1.8" MLC SATA III 3.3V
Manufacturer :
Apacer
Category :
Current - Max :
295mA (Typ)
Form Factor :
1.8"
Memory Size :
64GB
Memory Type :
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (MLC)
Operating Temperature :
-45°C ~ 85°C
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Size / Dimension :
78.50mm x 54.00mm x 5.00mm
Speed - Read :
375MB/s
Speed - Write :
85MB/s
Type :
SATA III
Voltage - Supply :
3.3V