APM2T42P100008GAN-HTM1
Manufacturer:
Apacer
Part Number:
APM2T42P100008GAN-HTM1
Category:
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
Description:
SSD 8GB M.2 MLC SATA III 3.3V
Manufacturer :
Apacer
Category :
Current - Max :
300mA (Typ)
Form Factor :
M.2 Module
Memory Size :
8GB
Memory Type :
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (MLC)
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
42.00mm x 22.00mm x 3.65mm
Speed - Read :
120MB/s
Speed - Write :
85MB/s
Type :
SATA III
Voltage - Supply :
3.3V