APM2T42P100032GAN-7TW
Manufacturer:
Apacer
Part Number:
APM2T42P100032GAN-7TW
Category:
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
Description:
SSD 32GB M.2 SLC SATA III 3.3V
Manufacturer :
Apacer
Category :
Current - Max :
410mA (Typ)
Form Factor :
M.2 Module
Memory Size :
32GB
Memory Type :
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (SLC)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
42.00mm x 22.00mm x 3.65mm
Speed - Read :
500MB/s
Speed - Write :
150MB/s
Type :
SATA III
Voltage - Supply :
3.3V