SFSA960GM3AA8TO-C-OC-626-STD
Manufacturer:
Swissbit
Part Number:
SFSA960GM3AA8TO-C-OC-626-STD
Category:
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
Description:
SSD 960GB M.2 MLC SATA III 3.3V
Manufacturer :
Swissbit
Category :
Current - Max :
960mA
Form Factor :
M.2 Module
Memory Size :
960GB
Memory Type :
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (MLC)
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Product Status :
Active
Size / Dimension :
80.00mm x 22.00mm x 3.60mm
Speed - Read :
520MB/s
Speed - Write :
450MB/s
Type :
SATA III
Voltage - Supply :
3.3V