DES18-16GD82SWBQB
Manufacturer:
Innodisk
Part Number:
DES18-16GD82SWBQB
Category:
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
Description:
16GB 1.8" SATA SSD 3SE2-P, AES E
Manufacturer :
Innodisk
Category :
Current - Max :
470mA
Form Factor :
1.8"
Memory Size :
16GB
Memory Type :
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (SLC)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Active
Size / Dimension :
78.50mm x 54.00mm x 5.00mm
Speed - Read :
560MB/s
Speed - Write :
360MB/s
Type :
SATA III
Voltage - Supply :
5V