SQF-S25M8-256G-VAC
Manufacturer:
Advantech
Part Number:
SQF-S25M8-256G-VAC
Category:
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
Description:
SSD 256GB 2.5" MLC SATA III
Manufacturer :
Advantech
Category :
Current - Max :
2A
Form Factor :
2.5"
Memory Size :
256GB
Memory Type :
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (MLC)
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Product Status :
Active
Size / Dimension :
100.00mm x 69.85mm x 7.00mm