SQF-S25S4-16G-S9C
Manufacturer:
Advantech
Part Number:
SQF-S25S4-16G-S9C
Category:
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
Description:
SSD 16GB 2.5" SLC SATA III
Manufacturer :
Advantech
Category :
Current - Max :
400mA
Form Factor :
2.5"
Memory Size :
16GB
Memory Type :
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (SLC)
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Product Status :
Active
Size / Dimension :
100.00mm x 69.90mm x 7.00mm