X-LRQ600HP-E01-KX13C
Manufacturer:
Zaber Technologies
Part Number:
X-LRQ600HP-E01-KX13C
Category:
Electric Actuators/Cylinders
Description:
Linear Stage 600mm Fpitch Parall
In Stock:
5
Manufacturer :
Zaber Technologies
Category :
Electric Actuators/Cylinders
Acceleration :
Accuracy :
125µm
Approval Agency :
CE
Construction :
Ball Screw
Duty Cycle :
Features :
Integrated Controller, Translation Stage
Feedback Type :
Incremental Encoder
Gear Reduction Ratio :
Ingress Protection :
Load Force (Dynamic) :
67.44lbf (300.0N)
Load Force (Static) :
Motor Type :
Stepper
Operating Temperature :
0°C ~ 50°C
Product Status :
Active
Speed :
3.94 in/s (100.0 mm/s)
Stroke Length :
23.622" (600.00mm)
Termination Style :
Connector
Type :
Voltage - Rated :
24 ~ 48VDC