X-LSM100A-E03-KX13A
Manufacturer:
Zaber Technologies
Part Number:
X-LSM100A-E03-KX13A
Category:
Electric Actuators/Cylinders
Description:
LINEAR STAGE 100MM FPITCH KNOB
In Stock:
5
Manufacturer :
Zaber Technologies
Category :
Electric Actuators/Cylinders
Acceleration :
Accuracy :
15µm
Approval Agency :
CE
Construction :
Ball Screw
Duty Cycle :
Features :
Integrated Controller
Feedback Type :
Incremental Encoder
Gear Reduction Ratio :
Ingress Protection :
Load Force (Dynamic) :
12.36lbf (55.0N)
Load Force (Static) :
Motor Type :
Stepper, Bipolar
Operating Temperature :
0°C ~ 50°C
Product Status :
Active
Speed :
1.02 in/s (26.0 mm/s)
Stroke Length :
3.937" (100.00mm)
Termination Style :
Connector
Type :
Linear Axis
Voltage - Rated :
24 ~ 48VDC