X-VSR20A-E01-KX13A
Manufacturer:
Zaber Technologies
Part Number:
X-VSR20A-E01-KX13A
Category:
Electric Actuators/Cylinders
Description:
Vertical Stage 20mm Fpitch
In Stock:
5
Manufacturer :
Zaber Technologies
Category :
Electric Actuators/Cylinders
Acceleration :
Accuracy :
±50µm
Approval Agency :
CE
Construction :
Ball Screw
Duty Cycle :
Features :
Integrated Controller, Translation Stage
Feedback Type :
Incremental Encoder
Gear Reduction Ratio :
Ingress Protection :
Load Force (Dynamic) :
44.96lbf (200.0N)
Load Force (Static) :
Motor Type :
Stepper
Operating Temperature :
0°C ~ 50°C
Product Status :
Active
Speed :
1.89 in/s (48.0 mm/s)
Stroke Length :
0.787" (20.00mm)
Termination Style :
Connector
Type :
Voltage - Rated :
24 ~ 48VDC