VF1A-G105AS4
Manufacturer:
IDEC
Part Number:
VF1A-G105AS4
Category:
Motor Driver Boards, Modules
Description:
DOESA VFD 60HP
In Stock:
3
Manufacturer :
IDEC
Category :
Motor Driver Boards, Modules
Control / Drive Type :
Variable Frequency Drive (VFD)
Current - Output :
105A
Features :
For Use With/Related Products :
Interface :
RS-485
Motor Type :
AC Motor
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Motors :
1
Type :
Module
Voltage - Load :
380 ~ 480V
Voltage - Supply :
380 ~ 480VAC
Wattage - Load :
55000 W