IND-YZ0716L25-2955T
Manufacturer:
INEED MOTOR
Part Number:
IND-YZ0716L25-2955T
Category:
Motors - AC, DC
Description:
7MM DC ELECTRIC WATERPROOF MOTOR
Manufacturer :
INEED MOTOR
Category :
Motors - AC, DC
Diameter - Shaft :
0.295" (7.50mm)
Encoder Type :
Features :
Function :
Vibration, ERM
Gear Reduction Ratio :
Length - Shaft and Bearing :
0.945" (24.00mm)
Motor Type :
Brushed
Mounting Hole Spacing :
Operating Temperature :
Power - Rated :
Product Status :
Active
RPM :
Size / Dimension :
Termination Style :
Wire Leads
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm) :
Torque - Rated (oz-in / mNm) :
Type :
Voltage - Rated :
3VDC